تبلیغات
شیدا 95 - اختتامیه «کتاب و سینما» در مجتمع سینمایی چارسو برگزار می‌شود

اختتامیه «کتاب و سینما» در مجتمع سینمایی چارسو برگزار می‌شود

چهارشنبه 19 آبان 1395 10:54 ق.ظ

 

اختتامیه «کتاب و سینما» در مجتمع سینمایی چارسو برگزار می‌شود

 • اختتامیه «کتاب و سینما» در مجتمع سینمایی چارسو برگزار می‌شود

  در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱

  آیین اختتامیه بخش «کتاب و سینما» در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، چهارشنبه شب (19 آبان‌ماه) با حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ در مجموعه سینمایی چارسو برگزار می‌شود.

  افشین داورپناه، معاون پژوهشی و فرهنگی موسسه خانه کتاب، درباره بخش «کتاب و سینما» از جشنواره فیلم کوتاه تهران به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: بخش «کتاب و سینما» امسال برای دومین‌بار در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برگزار می‌شود. آثار ارسالی در این بخش در سه قسمت داستانی، انیمیشن و مستند داوری شده است.
   
  وی افزود: در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، در مجموع 56 فیلم در بخش «کتاب و سینما» شرکت کردند که از این تعداد طی سه مرحله داوری، 21 فیلم به مرحله نهایی راه یافتند و از این تعداد، چهار فیلم به‌عنوان فیلم‌های برگزیده انتخاب شدند.
   
  داورپناه درباره دیگر برنامه‌های این روز (19 آبان‌ماه) اظهار کرد: در این روز مجموعه فیلم‌های شرکت‌کننده در بخش «کتاب و سینما» در سه سالن مختلف مجموعه سینمایی چارسو اکران می‌شوند.  در این شب همچنین اختتامیه این بخش از جشنواره فیلم کوتاه تهران با اهدای جوایز به تولیدکنندگان آثار برگزیده، برگزار خواهد شد.
   
  معاون پژوهشی و فرهنگی موسسه خانه کتاب ادامه داد: از دیگر برنامه‌های این روز می‌توان به برپایی نمایشگاه تخصصی «کتاب و سینما» با موضوعات ادبیات، هنر و سینما اشاره کرد. در حاشیه این برنامه بسته فرهنگی «پسرک چشم آبی» نیز رونمایی می‌شود.
   
  وی در معرفی این بسته فرهنگی گفت: این بسته فرهنگی دربردارنده کتابچه داستان «پسرک چشم آبی» نوشته جواد مجابی است که پیش از این در سال 1351 توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده بود. در این بسته فرهنگی همچنین یک فیلم مستند درباره زندگی و آثار جواد مجابی و نیز یک فیلم داستانی که براساس کتاب داستان «پسرک چشم آبی» ساخته شده، قرار دارد.


برچسب ها: اختتامیه ، «کتاب ، و ، سینما» ، در ، مجتمع ، سینمایی ،